Ühisrahastus pakub ka alustavale investorile kahekohalist tootlust

Tõnis Mänd

MONEYZENi tegevjuht Tõnis Mänd käis Äripäeva raadio uues saates “Portfelli kasvuplaanid” rääkimas ühisrahastusest ning investeerimisest väikelaenudesse. Kuigi ühisrahastus on viimastel aastatel saanud vähem tähelepanu kui aktsiad või kinnisvara, pakub see endiselt investoritele huvi ja võimalusi teenida kõrgemat tootlust, leiab ta.

Mänd toob välja, et MONEYZENi portaalis küsivad investorid keskmise riskiga laenuvõtjalt intressina umbes 18-19%. “Seal tuleb arvestada seda, et tekkida võivad ka mingid laenukahjud. Seega investori tootlus võiks jääda umbes suurusjärku 12%,” räägib ta.

Ta rõhutab, et ühisrahastuse kaudu laenudesse investeerides on kõige olulisem teha taustatööd portaali kohta. “Nemad teevad põhitöö ära laenu hindamises osas – kellele anda, kuidas anda, kui palju anda. Sa pead neid usaldama ja seetõttu on tähtis, et sa usaldad seda portaali.”

Kuidas tasakaalus portfelli üles ehitada, mida ühisrahastuse kaudu laenudesse investeerides jälgida, kuidas laenudes riske hajutada ning palju enamat kuuled juba põhjalikumalt saatest. Saadet “Portfelli kasvuplaanid” juhib Simo Sepp.

Fotol: MONEYZENi tegevjuht Tõnis Mänd, foto autor Simo Sepp.

Mida järgmiseks lugeda?