Laenuturg

UUS! MONEYZENI LAENUTURG NÜÜD AVATUD

 

MIS ASI ON LAENUTURG

Laenuturg annab MoneyZeni investoritele võimaluse vajadusel müüa oma olemasolevaid investeeringuid või siis soetada neid enda investeerimisportfelli suurendamiseks soovi korral teistelt investoritelt juurde. Investeeringute müümisega laenuturul saad võimaluse realiseerida oma investeeringud enne nende tähtaja saabumist. Investeeringute juurde soetamise kaudu saad suurendada laenuportfelli ja teenida rohkem intressitulu. Investeeringute üleandmisega seotud teenustasud leiad hinnakirjast.

KUIDAS LAENUTURUL INVESTEERIDA

Laenuturul investeerimiseks määra esmalt Sind huvitavad otsingukriteeriumid (nt laenu sihtotstarve, intressimäära vahemik, alla- või juurdehindlus vmt). Seejärel klõpsa nupul "Otsi". Otsitulemuste hulgast vali välja Sulle sobivate müügitingimustega pakkumised ning investeeringu soetamiseks sõlmi investeeringu ostuleping.

KUIDAS LAENUTURUL INVESTEERINGUT MÜÜA

Valides Laenuturu lehelt nupu "Müün" on Sul võimalik enda olemasolevaid investeeringuid Laenuturul müüki panna. Investeeringute müügi õnnestumine sõltub paljudest asjaoludest, näiteks laenu staatusest, intressimäärast ja Sinu enda määratud müügiperioodi pikkusest ning alla- või juurdehindlusest.

MIDA TÄHENDAB KAPITALIKAOTUS VÕI KAPITALIVÕIT

Kui Sa müüd laenuturul investeeringut kallimalt või ostad odavamalt kui on selle arvestuslik hetkeväärtus (põhiosa jääk), siis tähendab et teenid tehingult kapitalivõitu. Kui Sa aga müüd investeeringu odavamalt või ostad kallimalt kui on selle põhiosa jääk, siis selle tulemusel kannad tehingu pealt kapitalikaotust.

MIS SAAB SIIS, KUI MÜÜGIPERIOOD AEGUB ILMA TEHINGUTA

Laenuturg annab MoneyZeni investoritele võimaluse vajadusel müüa oma olemasolevaid investeeringuid enne nende lõpptähtaja saabumist. Investeeringute müügipakkumise koostamisel määrab Investor investeeringute pakkumisele müügiperioodi, mille jooksul müügilepingut tühistada ei ole võimalik. Kui investeeringut müügiks ettenähtud aja jooksul müüa ei õnnestu, siis müügipakkumine kustutatakse. Müügipakkumuse koostamise tasu ei tagastata.

MIKS SAAB LAENUTURUL LEPINGUID OSTA AINULT ÜHEKAUPA

Laenuturu beetaversioonis puudub veel võimalus kasutaja määratud reeglite järgi automaatsete tehingute teostamine. Hetkel on lubatud soetada investeeringuid vaid ühe lepingu kaupa. Piirang on seatud selleks, et investorid tutvuksid põhjalikult iga ostetava investeeringu müügitingimustega. Tulevikus avame vajadusel ka võimaluse hulgiostude ja automaatreeglite kasutamiseks.

MIKS MONEYZEN VÕTAB LAENUTURU TEHINGUTELT TEENUSTASU

MoneyZeni vahendatavatesse tarbimislaenudesse investeerimine on investorist kasutajatele ilma teenustasudeta. Laenuturu tehingutega kaasneb MoneyZenile kulusid, seepärast on neile ette nähtud teenustasu tehingute põhiselt. Investeeringute üleandmisega seotud teenustasud leiad hinnakirjast.

 

Inimlikud laenud | MoneyZen.eu

Taotle laenu