Aasta 2019 MoneyZenis

MoneyZen on inimlik ühisrahastusportaal, mille eesmärgiks on pakkuda heale laenajale soodsat tarbimislaenu ja investoritele madala ning tasakaalustatud riskiga mõistlikku tootlust. MoneyZen on teeninud seni oma investoritele nende tehtud investeeringutelt keskmiselt ligi 19% intressi aastas. Loe siit, kuidas investeerimise kaudu jõuda finantsvabadusse.

MoneyZen annab laene niisama nõudlikult nagu pank. See tähendab, et me sõelume laenutaotluste hulgast välja need laenajad, kellel on tõenäosus makseraskustesse sattumiseks võimalikult väike. Kuna kasutame laenude andmiseks meie investorite kogutud sääste, seab see meie laenuandmisele väga kõrged nõuded. Lisaks rahastab siiani väga suurt osa laenudest ettevõtte asutaja ja omanik, mis peaks andma teistele investoritele veel täiendava kindluse väljastatavate laenude kvaliteedi suhtes.

Kuidas möödus 2019. aasta MoneyZenis?

Lõppenud 2019. aasta oli MoneyZeni jaoks väga tegus. Valmisid mitmed suured portaali arendused, mida oli pikalt oodatud.

MoneyZeni portaali senine kujundus sai täiesti uue ilme ja oluliselt paranes ka kasutusmugavus. Täiendatud sai arvete ja teenistuse statistika aruandeid. Septembri alguses avasime oma investorportaali uksed kõikidele Euroopa Majanduspiirkonna riikide elanikele. Praeguseks on liitunud MoneyZeniga esimesed investorid Bulgaariast, Hispaaniast, Horvaatiast, Lätist, Maltalt, Poolast, Rootsist, Saksamaalt ja Soomest.

Sügisel said kõik meie investorid ligipääsu kauaoodatud MoneyZeni Laenuturule. Laenuturg annab Sulle võimaluse vajadusel müüa oma investeeringuid või siis soetada neid investeerimisportfelli kasvatamiseks soovi korral teistelt investoritelt juurde. Laenuturu juhendiga saad lähemalt tutvuda siit.

Alanud aastal jätkame tööd laenumenetluse protsesside optimeerimisel ja kasutajasõbralikkuse parandamiseks. Et lisada meie kasutajatele uusi võimalusi, soovime laiendada MoneyZeni pakutavat tootevalikut tagatud laenude näol. Seepärast oleme esitanud Finantsinspektsioonile taotluse hüpoteekkrediidivahendaja tegevusloa saamiseks. Lisaks pühendume sel aastal veel ka nn avatud panganduse (PSD2) ehk täiendatud makseteenuste direktiivist tulenevate uute võimaluste rakendamisele MoneyZeni menetluses. PSD2 eesmärk on suurendada konkurentsi ning pakkuda pangaklientidele võimalust kasutada teisi finantsettevõtteid teatud pangateenuste osutamiseks.

Soovin Sulle edukat aastat!

Mati Simm
Taotle laenu