Veebruar 2015 MoneyZenis

MoneyZen jätkab kasvamist. Veebruari laenuportfelli kasvutempo jäi tagasihoidlikuks – põhjuseks on teadliku strateegiana valitud MoneyZeni konservatiivne krediidiskooring ja vastutustundliku laenamise põhimõtte kindel järgmine. Valitud kvaliteetse laenajarühma tabamine laenuturul valitseva laenupakkumiste paljususes muutub aina suuremaks väljakutseks.
    

MoneyZeni tagatiseta laen oli veebruaris huvitav 396 laenutaotlejale, kelledest laenulepingud sõlmiti kokku 17 laenu taotlenuga. Seega vähenes möödunud kuul heakskiidetud laenutaotluste osakaal 4,3% tasemeni (jaanuaris oli see veel 5,9%). Kokku vahendas MoneyZen veebruaris laene summas 54 400 eurot.

MoneyZeniga veebruaris laenulepingu sõlminud laenajate keskmine krediidiskoor oli 716 punkti ja laenude keskmine tagasimakse perioodi pikkus 41 kuud. Kõrgeimasse skooringuvahemikku (901-1000) veebruaris ükski laenutaotlejatest ei kvalifitseerunudki, krediidiskoori vahemikku 801-900 punkti paigutus ainult 1 laenu soovinutest. MoneyZeni parimate krediidiskooringute vahemike (801-900 ja 901-1000) lävepakk parima intressiga soodsate laenupakkumiste saamiseks on kättesaadav vähestele väljavalitutele, seetõttu soovitame investoritel investeerida ka madalamatesse krediidiskoori vahemikesse. MoneyZeni vahendusel veebruaris laenu saanud keskmine laenutaotleja oli 35 aastat vana, tema taotletud laenu summa oli 3 200 €. MoneyZeni abil saadud soodsam laen on kujunenud peamiseks lahenduseks laenutaotlejatele varasemate kallimate kiirlaenude refinantseerimiseks.

Tagatiseta tarbimislaenu turul on hetkel toimumas väga huvitavad arengud. Bondora kaasas märkimisväärse hulga lisaraha ning lõdvendas taas oma krediidipoliitikat eesmärgiga turgutada Eestis langema kippuvat laenumahtu. Bigbanki märtsikampaania - tagatiseta tarbimislaen lepingutasuta -, on jätkuks detsembris ettevõetud tarbimislaenude turuliidri Swedbanki klientidele suunatud kampaaniale. Meenutame, et aasta lõpus pakuti võimalust Swedbanki tarbimislaenu refinantseerida intressimääraga 9% aastas. Kõikide tarbimislaene vahendavate Eesti ühisrahastusportaalide olukord on aga sarnane: kitsaskohaks on investorite raha küllus ja eeskujulike laenajate nappus. MoneyZeniga on kahe kuuga liitunud paarsada uut investorit, kelle investeerimisseaditused võimaldavad eeskujuliku maksepraktikaga laenutaotlejatel saada laenu järjest madalama intressimääraga.

Mis muutub Sinu kui MoneyZeni investori jaoks?

MoneyZeni laenajate hindamine on teadlikult väga põhjalik ja range – senise statistika põhjal vastab MoneyZeni krediidiskoor 601-700 punkti kahe suurema konkurendi kõige paremale krediidiskoori vahemikule. Tulles vastu investorite soovile investeerida rohkem, oleme alates märtsikuust avanud kõrgema riskitaluvusega MoneyZeni investoritele uue täiendava krediidiskoori vahemiku: 500-600 punkti. Juba tehtud investeeringutes ja valitud investeerimisstrateegiates täienduse tulemusena midagi ei muutu. Samuti ei muutu uue skooringuvahemiku lisandumise tõttu varasemad skooringuvahemikud, kui välja arvata üks tehniline muudatus, millega senine skooringuvahemik 600-700 jääb ühe punkti võrra lühemaks (uus vahemik on 601-700 punkti) ja edaspidi kuulub skooringu reiting 600 jätkuvalt kõige madalamasse skooringuvahemikku. MoneyZeni krediidiskooringu põhimõtted jäävad kehtima ning Sinu - MoneyZeni tarbimislaen jääb maksehäiretega laenutaotlejale jätkuvalt kättesaamatuks ning igal laenu soovijal peab olema ka piisav vaba rahavoog taotletava finantskohustuse teenindamiseks ja tähtaegseks tagastamiseks. Oleme veendunud, et ka tehtud muudatuse järel suudame vastata seatud ambitsioonikale eesmärgile hoida halbade laenude osakaalu portfellist alla 2 protsendi taseme.


Mida MoneyZen Sulle soovitab?

Investeeri väikeseid summasid ka vahemikesse 601-700 ja 701-800.
Vaata aeg-ajalt üle ja vähenda oma investeerimisportfelli intressimäärasid.

Tänan Sind usalduse eest ning julgustan tagasisidele.

Daniel

 

 
Taotle laenu