MoneyZeni vahendatud laenulepingute maht ületas mais kolmveerand miljoni euro piiri.

Mai oli MoneyZeni jaoks mitmes mõttes eriline kuu. Tähtsa verstaposti saavutamise kõrvalt vähenes mais oluliselt laenulepingute arv. 575st laenutaotlusest aktsepteerisime investeerimiseks sobilikeks vaid 9 kogusummas 19 900 eurot.

Võrreldes aprilli 433 taotluse ja 24 laenulepinguga mahus 78 100 eurot, toimus oluline mahulangus. Heakskiidetud laenutaotluste osakaal moodustas 1,57% aprilli vastava näitaja, 5,9% kõrval. Mais MoneyZeni vahendusel sõlmitud tagatiseta laen oli keskmise laenusummaga 2 211 eurot ja tagasimakse perioodiga 37 kuud. Laenusaaja keskmine vanus oli 33 aastat ja krediidiskoor 692 punkti. (esimese kvartali keskmine oli 711). Kõrgeimasse skooringuvahemikku (901-1000) jätkuvalt ükski laenutaotlejatest ei kvalifitseerunud ning krediidiskoori vahemikku 801-900 punkti paigutus ainult üks laenu soovinutest. MoneyZeni tagatiseta laen on laenusaajatele võimalus kallimate laenukohustuste refinantseerimiseks - selline on iga teise MoneyZenist laenatud euro kasutamise sihtotstarve.

Jälgime pidevalt konkurentide tulemusi eelkõige kvaliteedi näitajate osas ning oleme saanud neist kinnitust MoneyZeni strateegiavalikule ‒ olla konkurentidest kvaliteetsem. Vastutustundliku laenamise põhimõtte järgimine on oluline selleks, et tagada väljaantud laenude kvaliteeti ning hoida halbade laenude osakaalu portfellist alla 2 protsendi taseme. Eesmärgiks on tagada tingimused väljastatud laenude tähtaegseks tagastamiseks. MoneyZenist saavad laenu kohusetundliku maksekäitumisega laenutaotlejad, kellel on regulaarne igakuine sissetulek ja võimekus võetud laenukohustus õigeaegselt täita. Seeläbi saavutame MoneyZenis hea laenuportfelli kvaliteedi. Seetõttu me ei saa laenumahu suurendamisel anda järele kvaliteedis ja peame paluma MoneyZeni investoritelt kannatust.

Hoia palun silm peal intressimäära muutustel skooringuvahemike lõikes ja arvesta erinevates skooringuvahemikes välja antavate laenumahtudega. Näiteks kõige rohkem laene vahendas MoneyZen mais krediidivahemikus 601-700 punkti (46% laenumahust), millises keskmiseks investori intressimääraks kujunes 20,2%.

 

MoneyZenist taotletud laenude sihtotstarve oli mais:

  • 51% refinantseerimine
  • 25% autolaen
  • 14% tarbimislaen
  • 10% kodulaen  •  

Tänan Sind usalduse eest!

Daniel
Taotle laenu