MoneyZen on vahendanud üle 500 laenu

2015. aasta lõpu seisuga ületas MoneyZeni vahendatud laenumaht 1,63 miljoni piiri. Kokku on MoneyZen vahendanud 513 laenulepingut. Keskmine MoneyZenist võetud laen on 3 178 eurot (+1%). Üle kahe kolmandiku väljastatud laenulepingutest paikneb krediidiskooringu vahemikes 601–700 ja 701–800 punkti (pea 70% laenulepingutest ja laenumahust). 31. detsembril esitas MoneyZen Finantsinspektsioonile tegevusloa taotluse tegutsemiseks krediidivahendajana vastavalt Krediidiandjate ja –vahendajate seadusele.

MoneyZeni keskmine tagatiseta tarbimislaen on tagasimakse perioodiga 45 kuud ja laenuvõtja keskmine krediidiskoor on 733 punkti. Aasta viimasel kuul vahendas MoneyZen enim tarbimislaenu lepinguid, kuid kogu tegevuse jooksul on arvuliselt kõige rohkem vahendatud kodulaenu (kokku 162 lepingut). Laenumahult moodustab aga kõige suurema osa MoneyZeni vahendatud laenudest siiski laenude refinantseerimine ja alles seejärel kodulaen (vastavalt 34 ja 31% laenumahust).

MoneyZenist väljastatud laenud

  • kodulaen 162 lepingut (+5%)
  • refinantseerimine 148 lepingut (+5%)
  • tarbimislaen 121 lepingut (+7%)
  • autolaen 40 lepingut
  • terviselaen 22 lepingut (+16%)
  • ärilaen 12 lepingut
  • reisilaen 8 lepingut

2015. aasta lõpu seisuga teenisid MoneyZeni investorid oma investeeringutelt intressi keskmiselt 20,2% aastas. Kuigi investorid on makstud tasude ja halbade laenude mahakandmise järel siiani teeninud MoneyZeni abil raha välja laenates investeeringutelt tootlust enam kui 15% aastas, siis kõrge ajalooline tootlus ei taga investeeringutele sarnast kasvu tulevikus. Keskmine intressimäär 2015. aasta jooksul vähehaaval langes. Aasta viimastel kuudel intresside langus aeglustus, kuid soovitame siiski investoritel investeerimisportfelli seadistamisel ka tulevikus intresside langustrendiga arvestada. MoneyZeni eesmärk on teenida investoritele nende investeeritud kapitalilt keskmiselt enam kui 12% puhastulu aastas (s.t tulu pärast kõikide tasude ja halbade laenude mahakandmist). Võrdle oma investeerimisportfelli seadistustes krediidiskooringute intressimäärasid blogipostituses ja investorite uudiskirjas kajastatud viimati väljastatud laenude intressimääradega. Juhul, kui intressimääradele tähelepanu mitte pöörata, siis võib raha hakata tulu teenimise asemel hoopis kontole kogunema.

 

Tänan Sind usalduse eest!

Daniel
Taotle laenu