Investor, õpetaja ja blogija

MoneyZen ühirahastusportaal peab lugu ettevõtlikest inimestest, kes mõtlevad, tegutsevad ja vajadusel riskivad. Üheks nendest on kindlasti investor ning Pelgulinna gümnaasiumi inglise keele ja majanduse õpetaja Kristi Saare. 20. oktoobril ilmus Äripäevas Juhan Langi artikkel „Investorist õpetaja murrab stereotüüpe. Ei looda õnnele“ Kuna onlines näevad täispikkuses seda lugu vaid Äripäeva tellijad, siis vahendame väikse kokkuvõtte.

Kristi usub, et kuludel silma peal hoides ning iga kuu kas või näpuotsaga investeerides on võimalik finantsvabaduseni jõuda ka keskmisest väiksema palganumbriga. Noor õpetaja teab, et vähemalt rahaasjus õnnele loota ei maksa, vaid tuleb tegutseda.

Kristi nendib, et alguses on kõige raskem hirmust üle saada. See mõte, et paned oma raha kuskile börsile või annad laenu inimesele, kelle kohta sa mitte midagi ei tea. Kuid hirmuga kaugele ei jõua ning just kaine pilk, julgus ja järjepidevus aitavad muretu vanaduspõlve kindlustada.

Kristi alustas väikselt mõnekümne euroga kuus ja see on nüüd vaikselt kasvanud. Praeguseks on ta investeerinud kaks aastat ja ta on rahul. Ta toob välja, et tema portfell on selline mis võiks olla igal inimesel. Praegu kahe aasta piiril on juba näha, et mingi kasv hakkab tekkima.

Kristi paigutab raha investeeringutesse kohe palgapäeval, kui palk tuleb. Mitte nii, et see, mis kuu lõpus järel, läheb investeeringutesse. Tema pikaajaliseks eesmärgiks on, et pool sissetulekust võiks tulevikus minna investeeringutesse.

Kokkuvõtteks on Kristi soovitus teha investeerimisega algust. Isegi väikeste summadega on esimene investeerimiskogemus väga hariv. Kõik investorid on kunagi nullist alustanud ja kõige paremini õpib kogemusest.

Kristi peab ka blogi kus ta käsitleb investeerimisteemasid igal võimalikul moel.
Taotle laenu